Mesék az űrhajókról - Vilmos egér a világűrben - Planetáriumi előadás - BETELT! 2021

2021.11.13. 10:00
Zsolnay negyed - Planetárium (7626 Pécs, Felsővámház u. 52.)

Kedves Munkatársak!

A regisztrációs felület sajnos már nem elérhető, a programra a helyek elfogytak! Javasoljuk, hogy kísérjék figyelemmel az oldalunkat, mert előfordulnak lemondások, és olyankor felszabadulnak helyek, amikre lehet jelentkezni!

Szeretettel várjuk a természettudományos kalandok, mesés űrutazások, és a csillagászat iránt érdeklődőket, november 13-án délelőtt a Planetáriumba.

Találkozó: a Planetárium bejáratánál az előadás kezdete előtt 10 perccel.

Vilmos egér egy kíváncsi egérke, aki a Zsolnay Negyed kertjében lakott. Állandóan figyelte a bolygókat és a Holdat. Elhatározta, hogy felrepül a világűrbe, ezért meglátogatta a planetáriumot, ahol sok hasznos dolgot megtudott az űrutazásról. Űrhajót épített, amivel feljutott Föld körüli pályára, majd azon túl. Megtapasztalta a súlytalanságot, megnézte a műholdakat és a Nemzetközi Űrállomást. Első egérként eljutott a Holdra és a Marsra is.

A 35 perces előadáson Vilmos egérkével együtt az óvodás és kisiskolás korú gyermekek (5-8 évesek) is megismerkedhetnek az űrhajózás alapfogalmaival, érdekességeivel.

Az előadás PTE dolgozók és családtagjaik számára ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.(A Neptun/EHA kód és az ahhoz tartozó jelszó megadása után elérhető a regisztrációs felület, az oldal jobb felső sarkában található login gombra kattintva.) A regisztrációs felület október 31. 08.00-tól érhető el!

Az ajánlott korosztálynál fiatalbb gyermekek részvételét nem javasoljuk!

Kérjük, hogy családonként a kísérők száma ne haladja meg a 2 főt, hogy minél több család vehessen részt az előadáson! A helyek korlátozott számban elérhetők (45 férőhely/előadás), ezért kérjük, amennyiben részvételi szándékától bármely okból eláll, úgy törölje jelentkezését! Ezzel biztosíthatjuk további jelentkezőknek a részvételi lehetőséget! Köszönjük!